Allt inom ramarna

Om Konstlist

Konstlist AB grundades 1983 och vi finns i Heby i Uppland. Vi är en av Sveriges ledande leverantörer av ramlist, maskiner, passepartout-kartong och tillbehör till inramningsbranschen. Med vår målinriktade inställning till ett brett och kvalitativt sortiment kan vi leverera och tillgodose våra kunder på bästa tänkbara sätt.

Vår vision och affärsidé bygger på att alltid erbjuda marknadens bästa och modernaste maskiner för att effektivisera och förenkla våra kunders arbetsdag. Vårt breda ramlistsortiment försöker vi hela tiden att förnya genom att följa olika trender inom design. På så sätt kan vi bemöta de olika behov som våra kunder kan tänkas ha.

Vi ser fram emot ett fortsatt gott samarbete med våra befintliga och nya kunder. Tveka inte att ta kontakt med oss på Konstlist om ni har några frågor eller behöver rådgivning angående vårt sortiment.

Vi på Konstlist

Patrik Andersson

Patrik Andersson

Vd/Säljare

E-post: :patrik@konstlist.se
Tel: 0224-313 60
Mobil: 070-792 25 20

Philip Lindström

Philip Lindström

Order/Administration

E-post: philip@konstlist.se
Tel: 0224-313 60

Rasmus Frandsen

Rasmus Frandsen

Lager/Bud

E-post: info@konstlist.se
Tel: 0224-313 60

Hanna Eriksson

Hanna Eriksson

Order/Lager

E-post: info@konstlist.se
Tel: 0224-313 60

Lucas Widén

Lucas Widén

Lager

E-post: info@konstlist.se
Tel: 0224-313 60

Ulrika Widén

Ulrika Widén

Order/Administration

E-post: ulrika@konstlist.se
Tel: 0224-313 60

Stefan Samuelsson

Stefan Samuelsson

Säljare/Bud

E-post: stefan@konstlist.se
Tel: 0224-313 60
Mobil: 070-057 14 35

Reza Azimi

Reza Azimi

Lager

E-post: info@konstlist.se
Tel: 0224-313 60

Alexander Lindberg

Alexander Lindberg

Order/Lager

E-post: alexander@konstlist.se
Tel. 0224-313 60

Oscar Forsgren

Oscar Forsgren

Lager

E-post: info@konstlist.se
Tel: 0224-313 60

Ulla-Britt Günther

Ulla-Britt Günther

Order/Administration

E-post: info@konstlist.se
Tel: 0224-313 60

Hans-Göran Andersson

Hans-Göran Andersson

Säljare

E-post: info@konstlist.se
Tel: 0224-313 60

Fabian Arrenius

Fabian Arrenius

Lager

E-post: info@konstlist.se
Tel: 0224-313 60

Patrik Lindquist

Patrik Lindquist

Marknad/IT

E-post: patrik.lindquist@konstlist.se
Tel: 0224-313 60